ניסים תשמע

חנוכה כבר כאן, ימים של ניסים ונפלאות. לפי הקבלה, בחנוכה קיים פתח קוסמי שמחבר אותנו לניסים, הכח הזה שמעל הטבע ההופך את מה שנראה כבלתי אפשרי לאפשרי. 

הסיפור של החג פשוט, קומץ נחוש ואמיץ של מכבים יהודים מחליט ללכת עם האמת שלו עד הסוף, ומכריז על מרד נגד היוונים. כנגד כל הסיכויים מצליחים המכבים לנצח את חיל הצבאות הגדול של היוונים ולגרש אותם מאדמתם. אחרי הנצחון הגיעו לירושלים ומצאו את בית המקדש הרוס, הם טיהרו וחנכו אותו (חנוכה) וכשרצו להדליק את המנורה, גילו שנשאר רק כד שמן קטן אחד, שבסופו של דבר ובאורח נס, הספיק לשמונה ימים! 

הנס של חנוכה התרחש מכיוון שהיו אנשים אמיצים שהעזו לעשות הכל, ללכת נגד מגבלות הטבע ולחסל את הכח השלילי. הם ידעו בדיוק מה הם רוצים וצעדו לעבר המטרה ללא חששות. החליטו לקחת את המושכות בידיים ולהפסיק להיות קורבנות אלא ליצור את המציאות של חייהם, בלי פחד. 

בחנוכה חוגגים את נס הנצחון ואת נס פח השמן ו.. על הדרך זוכרים ליצור גם ניסים משלנו. 

נצלו את הימים האלו להתחבר למשאלות לבכם, להתכוונן להגשמתן. נצלו את תקופת חג האורות לצאת מהחושך לאור, להעז, להאמין בעצמכם גם אם דברים נראים בלתי אפשריים, האמינו בניסים! הם קורים כל הזמן. דוד בן גוריון אמר פעם: "כל מי שאינו מאמין בניסים, אינו מציאותי".

היתה לי פעם מדבקה על האוטו שאמרה: "ניסים קורים, הביעו משאלה!" כל זמן וכל רגע הוא טוב להביע בו משאלה, והשבוע יותר מתמיד (בחנוכה) ותוך כדי הדלקת נרות גרשו את החושך מהמשאלות שלכם. גם אם אינכם מדליקים חנוכיה, עשו לכם מנהג השבוע (ובכלל) להדליק נר ביום ולהביע משאלה. אל תתקמצנו על המשאלות, לא בכמות ולא באיכות, אל תחששו לרצות ולבקש, שלחו את המשאלות באהבה ועם לב פתוח, יש סיכוי טוב שהן תחזורנה אליכם במציאות. 

ובהזדמנות זו יש לי בקשה, בין כל המשאלות שלכם השבוע, השחילו עוד משאלת לב אחת וניצור יחד נס גדול, להשבת גלעד שליט הביתה במהרה. 

מאחלת לכם חג שמח ומלא באורות, ניסים ואהבה

Bookmark and Share

רוצה ליווי אישי? אשמח לדבר איתך גם במייל mermer@017.net.il

8 תגובות ל “ניסים תשמע”

 1. מאת איציק:

  ניסים תשמע תהיה לחימה
  אבל אנחנו נצא מנצחים
  לא לדחוק לפינה הרגשה משונה
  תתרכז בבקשה,
  מתגנבת לראש שאלה
  שאולי האויב הוא בעצם חבר
  שנתקע לו אגרוף
  מבקש נשיקה

  תתמכר, תנסה להגיד שחסר
  שמגיע לך קצת יותר

  אחלה כותרת לפוסט מצוין.
  חג שמח :-)

 2. מאת שמרית:

  מסכימה עם איציק – כותרת מעולה! תודה על הטיפ יש באמת תחושה של קסם באויר, בחנוכה. אין ספק שאני אדליק לי משאלה כל יום. תודה וחג שמח לך

 3. מאת חגית:

  אבל מי זה ניסים??? :-)
  מיי-רב תשמעי
  את מדהימה!
  חג של ניסים גם לך

 4. מאת מיכל:

  את באמת מדהימה! אני מאחלת לך שהחג הזה ייתן פוש רציני למשאלות שלך ומי יתן והם יתגשמו בחייך בהקדם. מגיע לך. והלוואי שגלעד שליט יגיע הביתה השבוע, זה יהיה אחד הניסים הגדולים ביותר. אמן. חג שמח.

כתבו תגובה