אווטאר. עולם מושלם?

כן, גם אני הלכתי לראות את הסרט אווטאר, ואני חייבת לומר שלמרות שאהבתי את הסרט, הוא לא הדהים אותי טכנולוגית וגם לא עלילתית (הטובים נגד הרעים ובאמצע סיפור אהבה מתבקש), כנראה שהגעתי עם ציפיות גבוהות מדי. מה שכן, הסרט עורר בי המון דברים שכבר שכחתי, המחיש לי ביופי ובפשטות דברים שכבר ידעתי וחידד את הדברים שאני מאמינה בהם. פתאום הכל נראה ברור וקסום וכל כך נכון ומדויק.

בימים האחרונים יוצא לי לדבר עם אנשים שונים על הסרט, ובכל שיחה אני מגלה שלמרות שכולנו קיבלנו משקפיים זהים בכניסה, כל אחד מאיתנו ראה את הסרט מבעד למשקפיים שונים לחלוטין. כל אחד לקח מהסרט משהו אחר שנגע בו, וכל כך יפה לראות את זה. נקודות מבט שונות שיוצרות יחד פאזל המורכב מהמון חלקים של אותו השלם. אז לכבוד האוסקר, קבלו את החוויה שלי מהסרט ששבר את כל הקופות.

אני חושבת שהדבר הכי חזק שלקחתי משם זו האחדות, ההבנה הכל כך ברורה שכולנו אחד, לא לבד, כולנו שלוחות של אותו הדבר. האנשים, הצמחים, בעלי החיים, הטבע כולו – אחד. והכח העצום שיש לאחד הזה. השמאנים גילו כבר מזמן את קורי האור, לטענתם מתוך הטבור שלנו יוצאים חוטים אנרגטיים של אור שמחברים אותנו לכל דבר ביקום. אנחנו מחוברים להכל והכל מחובר אלינו, אלו בדיוק חוטי האנרגיה שמחברים בין הנשמות בסרט (זוכרים את הצמה?).

קורי האור הינם קורים של תקשורת, במימד הרבה יותר עמוק ממה שנראה לנו על פני השטח. אנחנו בעצם קולטים אנרגטית דברים שלא נאמרים במפורש, יודעים דברים שאף אחד לא אמר לנו, חשים אודות אנשים אחרים בלי שהם יגידו לנו, ו… מה שקורה במודעות הרחבה יותר בעולם – משפיע עלינו באמצעות אותם קורים. זוכרים את המשפט בסרט I see you ? "אני רואה אותך" היא הברכה המקודשת של שבט הנאבי, אשר מתייחסת למבט לתוכו של אדם, ולראייה לתוך מהותו הממשית. היכולת שלנו לראות את הצד השני, אם רק מסתכלים. אפשר ומומלץ לנסות את זה בבית :-)

אני אווטארית :-) דומה?

אני אווטארית. דומה?

ועוד בענייני האחדות, נפעמתי מטקס ההכתרה, בו כולם התאגדו סביב במעגל בתוך מעגל בתוך מעגל, וכולם שמו ידיים על הכתפיים של אלו שלפניהם ויצרו יחד פרח ענק, כולם נוגעים בכולם, אחדות, כולנו אחד, כבר אמרתי?

ההתמזגות המופלאה לטבע, ריגשה אותי. הרמוניה כל כך נכונה. הטבע החכם שהכל בו מדויק והרמוני, והשימוש בטבע לטובה, באותה הזרימה עם הצמחים, עם בעלי החיים, הכל יחד מתמזג וכולם נעים באותה האנרגיה. זה גרם לי לתהות מדוע אנחנו לא שם, מתמזגים בצורה מדויקת וכל כך טבעית עם הטבע?

במקום זה, האנושות הורסת את הטבע, לא עוצרת ללמוד ממנו, ולהקשיב לחוכמה שלו. המורדניזציה והציוויליציה מרחיקים אותנו מהטבע, מהבסיס שלנו, מהאדמה, וככל שהאנושות מתרחקת מהטבע, הכמיהה אליו גדלה יותר.

כשהיתה רעידת האדמה בהאיטי, שמעתי מישהו ברדיו שאמר שרעידת אדמה זה לא אסון טבע, זו תופעת טבע. האסון נגרם בגלל שאנחנו האנשים, בנינו בתים על האדמה שהתמוטטו בעקבות רעידת האדמה, שהיא תהליך טבע, תופעה ולא אסון. זה נתן לי חומר למחשבה, והזכיר לי שוב שאיבדנו את האיזון.

ואפרופו איזון, זוכרים את עץ הנשמות בסרט? עץ חשוב לגזע הנאבי, אשר מסוגל לתקשר עם הרשת הביולוגית הקיימת בכל רחבי פנדורה. רגע לפני שהבולדוזרים הגיעו, הלך הגיבור הראשי לעץ וביקש ממנו עזרה במלחמה, ואז החברה שלו באה ואמרה שעץ הנשמות לא לוקח צד, תפקידו לשמור על איזון. מדהים! אתם יכולים לקרוא לעץ הנשמות – היקום, אנרגיה הבריאה או כל כינוי שאתם מתחברים אליו. מה שזה לא יהיה, תמיד שומר על איזון. גם אם זה לא נראה ככה לפעמים…

ודבר אחרון (תודה יעלה) הגיבור הראשי בסרט נכנס לדמותו האווטארית, בלי פחד, בלי דיעות קדומות, בלי שיפוטיות, מה שאיפשר לו להיות פתוח לכל מה שיגיע אליו, גם אם זה חדש ושונה לגמרי ממה שהוא מכיר, הרווח היה כולו שלו. ואיך זה קשור אלינו? אם רק נלמד להשתחרר מהשיפוטיות ומהפחדים ולהשאר פתוחים לעולם ולכל מה שיביא איתו, לסמוך עליו, תארו לכם מה יכול לקרות. בעיקר דברים מדהימים.

אז מה היה לנו? איזון, אחדות, הרמוניה, התמזגות עם הטבע, הרס האנושות ו.. לראות באופן מוחשי את כל מה שאנחנו כבר יודעים.

מה החוויות שלכם מהסרט? ומי שעוד לא ראה, מומלץ ולו בשביל לראות את כל התובנות, בצבעים של כחול וירוק וחוויה שונה ומעניינת. (עכשיו מתחשק לי לראות את הסרט שוב, בטוחה שאגלה שם דברים נוספים וחדשים).

ולסיום, אמנם פורים כבר מאחורינו, אבל אם בכל זאת נותרה קצת רוח שטות, ומתחשק לכם לראות את עצמכם זזים בדמות אווטארית, אתם מוזמנים להכנס ולהרכיב לכם דמות אישית. ככה אני האווטארית נראית בלייב:

http://www.avatarizeyourself.com/?mId=34627182.3

 

Bookmark and Share

רוצה ליווי אישי? אשמח לדבר איתך גם במייל mermer@017.net.il

25 תגובות ל “אווטאר. עולם מושלם?”

 1. מאת ארז:

  כתבה מרגשת ועוזרת להפיץ אחדות בעולם. כל הכבוד על התובנות החשובות.

 2. מאת סיגל:

  מסכימה עם כל מילה ועם הקריאה של ארז בתגובה שלו, להפיץ את המסר של אחדות בעולם! זה יכול לפתור כל כך הרבה מלחמות ולהתקרב יותר לשלום. תודה על השיתוף הזה שלך ןאגב, אחלה סרט :-)

 3. מאת איל:

  יא- אללה! כמה תובנות!
  האמת ראיתי את הסרט ונהניתי מאוד, אבל עכשיו דרכך אני מגלה המון דברים שלא שמתי לב אליהם בכלל. אני העמקתי בטכנולוגיה החדשנית כאשר מסתבר שהיו מסרים הרבה יותר עמוקים מזה בסרט. אני צריך לקרוא את מה שכתבת שוב כדי להבין אותם.
  עכשיו גם לי בא לראות את הסרט הזה שוב. אפשר להזמין אותך לבוא איתי?

 4. מאת דניאל דוד:

  גם אני ראיתי את הסרט ולא קלטתי את כל הדברים האלו. מאוד מעניינת נקודת המבט שלך על הסרט, רוב האנשים מתייחסים למהפיכה הקולונועית אות באה מנקודת מבט שונה לגמרי. מענין

 5. מאת אוריה:

  את מדהימה!
  אחלה תובנות
  על חלק מהם כבר שמתי לב בזמן שיצאתי מהסרט
  אבל בהחלט הארת את עיני לגבי תובנות נוספות
  מאוד מאוד מענין
  מענין אם אראה את הסרט שוב אמצא דברים נוספים
  אהבתי את הסרט
  ואהבתי את מה שכתבת
  תודה

 6. מאת מיכאל סגל:

  ענין האחדות חזק מאוד בסרט ובכלל לדעתי זה סרט ניו אייג'י מובהק, מאוד מתחבר לי עם חוק שימור האנרגיה, בין כולם, כפי שאמרת, הרמוניה בין האנשים בינם לבין עצמם (אם אפשר לקרוא להם אנשים) לבין הטבע הצמחים והחיות.

 7. מאת אתי:

  אין, הדמות אווטרית שלך דומה לך בול!!!!
  וזה כזה מגניב, עשיתי לי גם אחת :-)
  תודה על כל מה שאת כותבת
  את מדהימה!!!

  • מאת מיי-רב:

   יכול להיות שבאחד הגילגולים שלי הייתי (או אהיה) אוואטארית :-)
   סקרנית לראות את האווטרית שלך
   נשיקות

   • מאת חסוי:

    מצטער\ת לבאס אותך אבל אווטאר\ית זה דמות אז לא תאכלילהיות אבל כן תאכלי להיות נאבי

    • מאת אנונימי:

     חסוי ומיי-רב יקרים! הסרט הוא רק סרט כמו שחסוי אמר : "מצטער\ת לבאס אותך אבל אווטאר\ית זה דמות אז לא תאכלי להיות אבל כן תאכלי להיות נאבי"

     מצטערת לבאס גם אותך חסוי אבל אנשי הנאבי לא קיימים מצטערת מאוד אבל אהבתי את האתר ניראה מדליק אבל הוא לא עולה לי מה אני צריכה לעשות?

 8. מאת הראל:

  בכלל לא ראיתי את הסרט אבל זו פעם ראשונה שאני קורא ביקורת שאינה קשורה לפירוטכניקה והחדשנות הכל כך מדוברת ש/סביב הסרט הזה. עכשיו עשית לי חשק ללכת לראות אותו

 9. מאת שגב רינה:

  מיי רב יקרה ואהובה

  מענין ןמרגש כל הכבוד על השיתוף נהניתי מאוד
  לא הופתעתי שישות אור כשלך מצאה את המראות שלה בסרט

  רינה

  • מאת מיי-רב:

   רינה היקרה
   איזה כיף לראות אותך כאן!
   תודה על המילים ושמחה שנהנית :-)
   חיבוק של געגוע
   מיי-רב

כתבו תגובה