מי אתה באמת?

לא מעניין אותי מה אתה עושה למחייתך. אני רוצה לדעת למה אתה משתוקק עד כדי כאב, והאם אתה מעז לחלום שפוגש הנך בתשוקת לבך. 

לא מעניין אותי בן כמה אתה. אני רוצה לדעת האם אתה מוכן להסתכן להשתטות למען האהבה, למען החלומות שלך, ולמען הרפתקת החיים.

לא מעניין אותי מה הצבע, העדה והמין שלך. אני רוצה לדעת האם נגעת במרכז צערך. האם נפתחת על ידי החיים, או האם הפכת כמוש וסגור מפחד מפני כאב נוסף. אני רוצה לדעת אם אתה יכול לשבת לצד הכאב, שלי או שלך, מבלי להסתירו, לטשטשו או לתקנו. אני רוצה לדעת אם אתה יכול להיות עם שמחה, שלי או שלך. אם אתה יכול לרקוד בפראות ולהניח לאקסטזה למלא אותך עד קצות האצבעות מבלי להזהיר אותנו להיות זהירים, מציאותיים, או לזכור את מגבלות בן האדם.

לא מעניין אותי אם הסיפור שאתה מספר הוא אמת. אני רוצה לדעת אם אתה יכול לאכזב אחר כדי להיות נאמן לעצמך, אם אתה יכול לשאת את האשמת הבגידה ולא לבגוד בעצמך. אני רוצה לדעת אם אתה יכול להיות נאמן ויותר מכך נותן אמון. אני רוצה לדעת אם אתה יכול לראות יופי גם כשזה לא יפה בכל יום, ואם אתה יכול למצוא את מקורך מנוכחות האהבה. אני רוצה לדעת אם אתה יכול לחיות עם כשלון, שלך או שלי, ועדיין לעמוד על שפת אגם ולצעוק אל הירח המלא: "כן!"

לא מעניין אותי היכן אתה גר וכמה כסף יש לך. אני רוצה לדעת אם אתה יכול לקום לאחר לילה של אבל וייאוש, עייף ודואב עד לשד עצמותיך ולעשות את שיש לעשות למען הילדים. לא מעניין אותי מי אתה, ואיך הגעת לכאן. אני רוצה לדעת אם אתה יכול לעמוד עמי במרכז האש ולא לסגת.

לא מעניין אותי היכן או מה או עם מי למדת. אני רוצה לדעת מה מזין אותך מבפנים כשכל השאר נעלם. אני רוצה לדעת אם אתה יכול להיות לבד עם עצמך, והאם אתה באמת אוהב את חברתך גם ברגעים הריקים.

(Oriah Mountain Dreamer – זקן שבט אינדיאני)

הרבה יותר מדי פעמים אנחנו מגדירים את עצמנו בהתאם להגדרות חיצוניות סביבתיות, חברתיות. עפ"י העבודה שלנו, עפ"י התארים שרכשנו מלימודים שונים, עפ"י מה שהחברה מגדירה את לנו את עצמנו, הגיל שלנו, המצב המשפחתי שלנו, התפקיד שלנו, אבל מי אנחנו באמת?

מתי בפעם האחרונה עצרת וניסית לענות על השאלה הזו? מתי בפעם האחרונה ענית על השאלה "מי אתה?" מתוך המקום האמיתי שלך, מתוך ההוויה, בלי מסיכות ועטיפות יפות.

אז מי אתה באמת? מי את באמת?

Bookmark and Share

רוצה ליווי אישי? אשמח לדבר איתך גם במייל mermer@017.net.il

10 תגובות ל “מי אתה באמת?”

 1. מאת דניאלה:

  מי ייתן שנדע להבחין בין מה שחשוב באמת לבין מה שלא….

 2. מאת שרון:

  וואוו!! תודה על הטקסט הזה את לא מבינה איך זה נפל עלי בזמן בדיוק בזמן

 3. מאת יובל:

  ואני רוצה לדעת מה מזין אותך מבפנים כשכל השאר נעלם. אני רוצה לדעת אם את יכולה להיות לבד עם עצמך, והאם את באמת אוהבת את חברתך גם ברגעים הריקים?

  • מאת מיי-רב:

   אני מודה שלפעמים כן ולפעמים פחות..
   ככל שהשנים עוברות, אני יותר ויותר אוהבת את חברתי ברגעים הריקים

 4. מצמרר.
  הזכיר לי שביקשתי לחוות כאן מגוון רחב כ"כ של רגשות.
  כמה עוצמה…
  תודה

 5. מאת רותה:

  היי
  כן זהו קטע שרצוי לקרוא כל יום כדי שיוציא אתנו מההגדרות שאליהם אנחנו קמים בבוקר ושנוכל
  לפחות חלק מהיום להיות אנחנו להיות אני .אהבתי מאוד

  • מאת מיי-רב:

   שמחה שאהבת
   בשניה הראשונה קראתי בתגובה שלך "גדרות" במקום הגדרות, ואז חזרתי וקראתי שוב… והבנתי שזה בדיוק אותו דבר בעצם. להשתחרר מה-גדרות שמקיפות אותנו, וגם מההגדרות :)

כתבו תגובה